Materiál a povrchová úprava

Při výrobě je použit třívrstvý a čtyřvrstvý eurohranol dle profilového systému okna (IV68, IV78, IV92).

Z dřevin je nejvíce používaný smrkový eurohranol napojovaný a fixní (bez podélného napojení). Druhou nejvíce používanou dřevinou je meranti fix. Zpracování eurohranolu v kombinaci s kvalitní povrchovou úpravou zajišťuje dobré fyzikální i estetické vlastnosti výrobku, stejně jako velmi příznivý poměr mezi kvalitou a cenou.

DARK RED MERANTI

vypadající kresbou podobnou dubu. Tato dřevina má vynikající poměr mezi tvrdostí a vlastní váhou materiálu. DARK RED MERANTI je dřevina zbarvená do různých odstínu tmavé až červené barvy a je tedy vhodná spíše pod střední a tmavší lazůrovací nátěry.

Vzhledem k tomu, že je dřevina zbarvena do různých odstínů tmavé až červené barvy je nutno počítat s částečnou barevnou rozdílností jednotlivých lamel okna. Tato dřevina lépe snáší prostředí s relativně vyšší vzdušnou vlhkostí.

V dlouhodobém působení vnějších vlivů nemá takové předpoklady podélně praskat jako třeba smrk, což je její velká výhoda.

Na přání jsme schopni zajistit výrobu oken i v jiných dřevinách jako borovice a modřín.

 

Povrchová úprava

 

IMPREGNACE

Bezbarvá impregnace pro jehličnatá dřeva s aktivní ochranou proti dřevo- zabarvujícím houbám (modrání, plísně), jakož i proti houbám dřevoničícím (trouchnivění dřeva). Vynikající hloubka infiltrace v důsledku použití jakostního, modifikovaného alkydového pojidla.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

ZÁKLADOVÁ BARVA

Základová barva dodávající dřevu odstín (lazurovací tóny) s vynikajícími procesními vlastnostmi pro domácí, jakož i tropická jehličnatá a listnatá dřeva na bázi jakostní alkyd/akrylátové kombinace.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

KONCOVÉ OŠETŘENÍ - nástřik

Dekorativní konečné ošetření dřeva dvěma nástřiky po 150 mμ (lazurové, Ral-, NCS S- barevné tóny a bílá) pro domácí, jakož i tropická jehličnatá a listnatá dřeva na bázi PU-modifikovaných akrylátových pojiv (GORI 897). GORI 897 má ideální vlastnosti jako jsou trvanlivost, odolnost proti mechanickému opotřebení, otěru.

ZPRACOVÁNÍ: vysokotlaké stříkání

 

GORI 690 balzám

Ošetřující balzám na vodní bázi, určený pro povrchové nátěry na dřevěných prvcích. Pro pravidelné ošetření (2x ročně) a prodloužení tak odolnosti nátěru.

Použití: Před ošetřením očistěte prvky čističem GORI 690 CLEAN. Nenahrazuje renovaci poškozených prvků. Dvakrát ročně rovnoměrně nanášejte po směru vláken, pomoci měkké látky. Po uschnutí cca. 30min. zprůhlední.

GORI 690 čistič

Koncentrovaný speciální alkalický čistič na vodní bázi, určený pro povrchové nátěry na dřevěných prvcích. Efektivně čistí nečistoty, oleje, tuky atd…

Použití: Před ošetřením odstraňte prach a nečistoty. Čistič zředíme 1:50 (1:25 silnější nečistoty) s vodou a aplikujeme stejnoměrně na dřevěný povrch. Po 5 minutách působení omyjeme vodou. Neaplikovat na kov.


Kontakt

Evookna
Čermákovice 39
671 73 Čermákovice

+420 603 550 376

Vytvořeno službou Webnode